Bitumenes felújításnál a meglévő szigetelés állapotát fontos megvizsgálni az új szigetelés rétegrendjének kialakításában. Ha a tető szigetelése kevés helyen sérült nincsenek páratechnikai gondok, jó a lejtés, a hibás részek javítása után egy réteg megfelelő vastagságú (minősített) modifikált és legalább poliészter fátyol hordozó betétű anyaggal készítjük a szigetelést.
Amennyiben a tetőn sok a pangó víztócsa lejtéskorrekciót végzünk. Ezt könnyűbetonnal, bitumenes gumi örleménnyel, vagy bitumenes nehéz lemezzel készítjük. Ha a tető hólyagos felpuposodott, víz van a rétegek között, páranyomás kiegyenlítő-szellőztető réteg beépítése szükséges a záró réteg elhelyezése előtt. Ezt modifikált bitumenes filc alátétes, vagy peforált lemezzel készítjük. A fedések alatt dűbeles rögzítéssel, vagy ragasztással készítjük. Majd a takarások lánghegesztéses összeolvasztása következik.
Erre jön a palaörleményes fényvédelemmel ellátott záró lemez. A régi és az új réteg között a megfelelő kiszellőzést a tető perforálásával biztosítjuk. Ami a filces lemezzel együttműködve vezeti le a párát, nedvességet az újjonnan beépített szellőzők felé. Ahol hőszigetelésre van szükség lépésálló nikecellel, zárt cellás habbal, kőzet vagy üveggyapot táblákkal készítjük ezt el. Rögzítésük dűbelezéssel vagy ragasztással történik. A táblákat eltolással fektetjük a hőhíd elkerülésére. A tető szélein egy vagy kétvízorros vízvetőt helyezünk el. Minden esetben új összefolyókat és páraszellőzőket helyezünk el. Az attikafalakra felépítményekre. Kéményekre a szigetelés biztonságos lezárása érdekében viharlécet helyezünk el, rugalmas UV-álló tömítőanyag kikenéssel.
Új építésű tetők esetén a megadott tervek és műszaki dokumentációk alapján elkészítjük a szigeteléseket.